Főoldal

Hírlevél regisztráció

Megosztom a Twitteren! Megosztom a Facebook-on! Felveszem a Google könyvjelzőim közé! Megosztom a Startlapon!

Tanyasi hagyományőrző gyermektábor

Hosszú nyári szünet, kevés szabadság, unatkozó gyerekek?

Válasszátok a Tanyasi hagyományőrző gyermektábort!

Izgalmas programok, felejthetetlen, kalandos élmények!

Július 9-13 között

5-15 év közötti gyermekek részére!

A tábor egy 5 hektáros, erdővel határos rét, legelőn majorsággal, kerttel, /önellátó gazdasággal/ teljesen bekerítve, Gomba és Úri között terül el, Budapesttől 30 km.re,  itt kezdődik a gödöllői dombság.

A táborlakók megismerik a tanyasi természetet, az állatok közeli élet szépségét, valamint betekintést nyernek az önellátásba.

Foglalkozások:
- solymászat, solymászbemutató
- íjászat
- lovaglás
- ismerkedés a szent turulmadárral és legendájával
- a természet, a földanya megismerése, tisztelete és óvása
- környezettudatos életmód
- nemezelés
- csuhézás
- kenyérsütés
- hogyan élnek a tanyasi állatok:
- mit esznek az állatok a majorságban
- hogyan gondozzuk őket
- rovásírás
- rendhagyó történelemóra
- karikás ostor
- agyagozás
- őseink viselete
- őseink fegyverzete
- népi játékok
-„nyom”olvasás az erdőben (a környéken található erdei állatok ismérvei (viselkedése, táplálkozása, nyomai, jelei…)
- gyógynövény gyűjtés

Napi 5x.i étkezést biztosítunk, bio, helyben termelt alapanyagokból! Előtérben az egészséges és hagyományos étrend.

Alvás jurtákban. De lehetőség van napközis formában is részt venni a táborban.

A tábor területén négy pozitív földsugárzás is található.

A gyermektábor célja, hogy szeretnénk a mai hiper- modern korban, kis szigetet képviselő szülők gyermekeinek tarsolyába, egy értékadó tábort, ahol közelebb kerülhetnek a természethez, ősi szokásainkhoz, az állatokhoz és növényekhez, megtanulhatják a természettel együtt élést, láthatják fent tartható gazdálkodás alapjait, megtapasztalások és élmények alapján.

WIFI nincs, itt beszélgetünk, és madárfütty van.

Érdeklődni, illetve jelentkezni: Tel: 06-70/210-9071, info.tudo7--.at.--gmail.com

Copyright © Tudó Emberek Iskolája   |   Minden jog fenntartva.

Magyarok Húsa Kft.   |   Sitemap