Szeretettel várunk újra a tanyasi hagyományőrző gyermektáborba a Tudó Emberek Iskolájával,

immáron hetedik esztendeje.

2023 Június 26 - 30 között!

5-15 év közötti gyermekek részére!

A tábor egy 5 hektáros, erdővel határos rét, legelőn majorsággal, kerttel, /önellátó gazdasággal/ teljesen bekerítve, Gomba és Úri között terül el, Budapesttől 30 km.re, itt kezdődik a gödöllői dombság.

A táborlakók megismerik a tanyasi természetet, az állatok közeli élet szépségét, valamint betekintést nyernek az önellátásba.

Foglalkozások:

Nagyon nagy hangsúlyt fektetünk a két agyféltekés foglalkozásokra, játékokra, és a hagyományaink megismerésére

- illemtan, viselkedés: asztalnál, férfiakkal, nőkkel, idősebbekkel,

- solymászat, solymászbemutató

- íjászat, lovaglás,- őseink viselete, fegyverzete

- ismerkedés a szent turulmadárral és legendájával

- a természet, a földanya megismerése, tisztelete és óvása

- környezettudatos életmód

- önvédelmi alapok - bemutató- karikás ostor

- népi játékok- agyagozás- gyógynövény gyűjtés

- hogyan élnek a tanyasi állatok:

- rovásírás, - rendhagyó történelemóra

-„nyom”olvasás az erdőben (a környéken található erdei állatok ismérvei (viselkedése, táplálkozása, nyomai, jelei…)

Napi 5x.i étkezést biztosítunk, bio, helyben termelt alapanyagokból! Előtérben az egészséges és hagyományos étrend.

Alvás jurtákban, vagy faházban. De lehetőség van napközis formában is részt venni a táborban. A tábor területén négy pozitív földsugárzás is található.

A gyermektábor célja, hogy szeretnénk a mai hiper- modern korban, kis szigetet képviselő szülők gyermekeinek tarsolyába, egy értékadó tábort, ahol közelebb kerülhetnek a természethez, ősi szokásainkhoz, az állatokhoz és növényekhez, megtanulhatják a természettel együtt élést, láthatják fent-tartható gazdálkodás alapjait, megtapasztalások és élmények alapján.

WIFI nincs, itt beszélgetünk, és madárfütty van.

Érdeklődni, illetve jelentkezni: Tel: 06-70/210-9071, info.tudo7--.at.--gmail.com